Przeprowadzka do Norwegii

Przeprowadzasz do Norwegii lub już mieszkasz w Norwegii? Kraj ten znany jest jako jeden z najlepszych do życia dla emigrantów. Proces przeprowadzki do Norwegii zaczyna się od ustalenia, jak przenieść, wysłać i przechowywać artykuły gospodarstwa domowego. Możesz wybierać między transportem lotniczym, drogowym i morskim. Jeśli zastanawiasz się, jak wynająć dom w Norwegii, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że zakwaterowanie w Norwegii wymaga dużej kaucji. Wielu ekspertów jest zszokowanych, gdy dowiaduje się, że właściciele będą wymagać co najmniej trzymiesięcznego czynszu (kaucja nie może jednak przekraczać sześciomiesięcznego czynszu). Średni czynsz w Norwegii to ok. 1100 euro, a najdroższym miastem jest Oslo. Tańszy czynsz można znaleźć na obrzeżach dowolnego miasta.

Sprawdź: Mieszkania deweloperskie Bydgoszcz

Znalezienie mieszkania do wynajęcia w dużych miastach Norwegii może być tak drogie, że biorąc pod uwagę wszystkie koszty, łatwiej i taniej jest wziąć kredyt hipoteczny i kupić dom lub mieszkanie. Na pewno ucieszy Cię informacja, że nie ma ograniczeń dla nierezydentów. Możesz kupić dom lub mieszkanie, a nawet starać się o kredyt hipoteczny, tak jak każdy Norweg. Będziesz musiał jednak przedstawić swoje zeznania podatkowe jako dowód. Przed przeprowadzką zarządzaj budżetem w zależności od lokalizacji. Cała Norwegia jest droga, ale miasta takie jak Oslo, Bergen i Trondheim są zdecydowanie najdroższe, a mimo to w tych miejscach można znaleźć najwięcej ofert pracy.

Istnieje wiele sposobów na znalezienie zakwaterowania w Norwegii. Agenci wynajmu i pośrednicy w obrocie nieruchomościami są najlepszym punktem wyjścia. Warto spotkać się z nimi osobiście w celu omówienia swoich wymagań lub przejrzeć dostępne nieruchomości na ich stronach internetowych. Podczas poszukiwania zakwaterowania jest wiele opcji, od zupełnie nowych, nowoczesnych apartamentów po bardziej tradycyjne domy. Warto z dużym wyprzedzeniem ustalić swój budżet i powierzchnię, aby agent nieruchomości wiedział, co robić. Aby położyć większy nacisk na skorzystanie z usług lokalnego pośrednika w obrocie nieruchomościami lub doradcy ds. relokacji, wyszukiwanie lokalnego agenta nieruchomości, który może nawet mówić w Twoim języku, rozpoczyna się na stronie internetowej.