Zalety szalunków ściennych

Szalunki ścienne są wykorzystywane do zabezpieczania otworów znajdujących się w ścianach. Usprawniają one prace budowlane i wznoszenie rusztowań ścian podczas stawiania budynków. Używa się ich również, jako wspornik dla różnych elementów ozdobnych elewacji.

Systemy szalunków ściennych

  • System dla prostych ścian – charakteryzujący się uniwersalnością kompatybilny system szalunkowy dedykowany małym, średnim i dużym budynkom. Znajdzie swoje zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, biurowym i przemysłowym.
  • System dla łukowych ścian – system ten pozwala na wykonaniu ścian łukowych przy jak największym użyciu elementów ściennych.
  • System dla jednostronnych ścian – zapewnia bezpieczne przeniesienie parcia betonu w przypadku deskowań jednostronnych. Dzięki niemu możliwe jest dopasowanie do różnych geometrii i wysokości ścian żelbetonowych.

Zastosowanie szalunków ściennych

Szalunki ścienne to nieodłączny element prac budowlanych. Mają one za zadanie nadanie betonowi konkretnego i trwałego kształtu. Ułatwiają utworzenie formy, która następnie wypełniana jest mieszanką betonową. Zabezpieczają one otwory w ścianach i są dedykowane zarówno małym, średnim, jak i dużym budynkom. Jest to bardzo uniwersalny rodzaj szalunku, gdyż sprawdzi się świetnie zarówno w budownictwie mieszkaniowym, biurowym, czy przemysłowym.

Zalety szalunków ściennych

Niewątpliwą zaletą szalunków ściennych jest to, że nie ma potrzeby wykorzystywania ciężkiego sprzętu do ich montażu i demontażu. Są one bardzo bezpieczne i można ręcznie je przestawiać. System szalunków ściennych pozwala na wielokrotny montaż, dzięki czemu prace budowlane są wykonywane w błyskawicznym tempie. Szalunki ścienne przystosowane są do średnich i dużych obciążeń o wysokim parciu betonu. Charakteryzują się wysoką jakością i gładkością powierzchni bez tynkowania. Szalunki ścienne są lekkie i szybkie w obsłudze. Wyróżniają się one zwiększoną wytrzymałością i wyższym dopuszczalnym parciem betonu bez deskowania. Szalunki ścienne na skutek cynkowania ogniowego są zabezpieczone antykorozyjnie.